Lise nakil işlemleri ne zaman bitecek 2018-2019?

Lise nakil işlemleri ne zaman bitecek 2018-2019?2018-2019 eğitim öğretim yılı MEB'e bağlı TEOG lise nakil işlemleri Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.Yerleştirmeye esas nakil işlemleri için tercih başvuruları ne zaman yapılacak?


• Ağustos - Eylül 2018 tarihlerinde olmak üzere yapılacaktır.


E OKUL OKUL BOŞ KONTENJAN BİLGİLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Fakat adaylar daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek boş kontenjanlara nakil yapabilecekler ve örgün öğretim veren okullardan birine kayıt yaptırabilecekler.
Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde lise nakil tercih başvuruları Eylül´de alınacak ve sonuçları da Eylül´de ilan edilecek.


LİSE TERCİH VE NAKİL TAKVİMİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Her üç dönemde de tercihlerinden her hangi birine yerleşemeyen ve kayıtları açık liseye yapılan öğrencilerin Eylül 2018 tarihleri arasında il/ilçe nakil komisyonlarına başvurmaları gerekmektedir.

AÇIK KONTENJAN NASIL OLUŞUR?

Veli ve öğrencilerin tercih ve nakil başvurusunda bulunabilmeleri için tercih edebilecekleri okullarda kaç açık olduğunu görmeye ihtiyaçları var. Açık kontenjan oluşabilmesi için herhangi bir okula yerleştirilmiş öğrencinin herhangi başka bir okula geçmesi gerekiyor. Yerleştirilmiş öğrencilerden ne kadarı özel okullara, yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara veya Askeri Liselere geçerse o kadar açık kontenjan oluşacaktır. Aksi halde okul kontenjanlarında açık olması mümkün olmayacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın dijital platform üzerinde yer alan yönetim bilgi sistemi giriş işlemleri internet üzerinde yer alan e-okul.meb.gov.tr adresindeki yönetim bilgi sistemi giriş bölümünden gerçekleştirilebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı dijital platform üzerinde yer alan E Okul yönetim bilgi sistemi üzerinde öğretmen ve okul idarecileri tarafından gerçekleştiriliyor. Öğretmen ve okul idarecilerinden Milli Eğitim Bakanlığı'nın görev sürelerinin başında kendilerine vermiş olduğu kullanıcı adı ve kullanıcı şifre bilgileri ile birlikte sayfadaki ilgili bölümde yer alan güvenlik kodu karakterlerinin girişini eksiksiz ve hatasız olarak gerçekleştirerek, sisteme giriş yapabiliyor. Yönetim bilgi sistemi giriş işlemleri ile birlikte öğretmen ve idareciler güncel eğitim bilgilerinin girişini son derece pratik bir kullanımlı ile gerçekleştirebiliyor.

Lise nakil sonuçları nereden öğrenilecek?

2018 lise nakil sonuçları bugün MEB tarafından ilan edilecek. 2018 Lise yerleştirme sonuçları bugün saat 14'te açıklanması bekleniyor. Lise birinci dönem nakil işlem başvuruları Ağustos günü bitti. Peki, Lise yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir? 2018 merkezi sınav sistemi kapsamında yapılan Lise yerleştirme sonuçlarına http://www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinden ulaşbilirsiniz.

Lise nakil sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız